4 Soruda İğneli Epilasyon ve Merak Edilenler | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

4 Soruda İğneli Epilasyon ve Merak Edilenler

4 Soruda İğneli Epilasyon ve Merak Edilenler
Vücuttaki istenmeyen kılları elektrik akımı vasıtasıyla yok eden bir yöntem olan iğneli epilasyon günümüzde geçmişteki ününden çok farklıdır. Önceden iğneli epilasyon çok acılı ve ağrılı bir yöntem olsa da günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber iğneli epilasyon makineleri farklı bir hale geldi ve artık işlem esnasında acı duymak neredeyse imkansız hale geldi. Çok ince iğnelerle gerçekleştirilen iğneli epilasyonda iğneler yardımıyla kıl hücrelerine elektrik akımı verilir ve yok olmaları sağlanır. İğneli epilasyon işleminde bir yandan iğneyle tüyler yok edilirken diğer yandan cımbızla güçsüzleşen tüyler çekilir. Böylelikle sonsuza kadar istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.
İğneli epilasyonda kişinin cilt tipine veya kıl türüne göre işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle de son derece etkili bir yöntem olduğu tartışılmaz. Yapılan araştırmalar sonucunda iğneli epilasyon yönteminin kesin çözüm olduğu kanıtlanmıştır. İğneli epilasyon özellikle hormonal bozukluğu olan hastalarda tedaviye ek olarak önerilmektedir. İğneli epilasyonun ardından dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar da epilasyondan 3-4 gün sonra güneşten korunmak, solaryuma girmemek, deodorant ve parfüm kullanmamak, kese yapmamak gibi durumlardır.
İĞNELİ EPİLASYON KAÇ SEANS SÜRER?
İğneli epilasyon uygulamasında seans sayısı epilasyon yapılan bölgedeki kıl yoğunluğuna ve kişinin cilt tipine göre ayarlanmaktadır. Bu nedenle iğneli epilasyonda fix bir seans sayısı bulunmaz. İlk seanstan itibaren sonuç alınsa da iğneli epilasyon ile tüylerden tamamen kurtulmak için belirlenen seansın sonuna kadar devam edilmelidir.
İĞNELİ EPİLASYON GÜVENLİ Mİ?
İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kişiye özel olan uygulama yöntemleri ve yine kişiye özel iğne uçlarıyla güvenlik en üst düzeyde tutulmaktadır.
İĞNELİ EPİLASYON AĞRILI BİR YÖNTEM Mİ?
İğneli epilasyon çok ağrılı bir uygulama değildir. Ancak kişinin vücut yapısı ve acıya olan duyarlılığı burada etkendir.
İĞNELİ EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
İğneli epilasyonun uzun süreli yan etkileri bulunmaz. Uygulamadan sonra bölgede kızarıklık ve şişlik olması bir yan etki olarak sayılabilir. Ancak bu durum da kısa süre sonra kendiliğinden düzelecektir.