8 Soruda Lazer Epilasyon ve Detayları | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

8 Soruda Lazer Epilasyon ve Detayları

8 Soruda Lazer Epilasyon ve Detayları
Çağımızın en büyük kolaylıklarından biri olarak kabul edilen lazer epilasyon ile kadınların rutin olarak uğraştıkları tüylere veda etmesi çok da zor olmuyor. Gelişen teknolojiyle beraber lazer epilasyonun hayatımıza girmesiyle birçok kişi istenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet veya ağda gibi yöntemleri bir kenara bırakarak epilasyona yönelmeye başladı. Bu yazımızda lazer epilasyonla alakalı merak edilen soruları yanıtlayarak bilgi vereceğiz.
LAZER EPİLASYONUN ZARARI VAR MI?
Lazer epilasyonun hiçbir zararı yoktur. Epilasyon sırasında uygulanan ışınlar ancak orta deriye kadar ulaşmakta, cildin iç tabakasına ve organlara ulaşmamaktadır. Aynız amanda lazer ışını yayılabilen bir ışın türü değildir. Sadece istenen bölgeye etki etmektedir.
LAZER EPİLASYONDA DERİ NASIL YANMIYOR?
Lazer epilasyon sırasında derinin yanmaması için özel soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Eskiden soğuk jellerle yapılan uygulama şimdi soğutma cihazları ile yüzeyi soğutarak derinin yanmamasını sağlamaktadır.
LAZER EPİLASYON İZ BIRAKIYOR MU?
Lazer epilasyon doğru cilt ve kıl tipine uygun enerjiyle kullanıldığı zaman hiçbir şekilde iz bırakması mümkün değildir. Ancak epilasyonun yapıldığı bölgede kısa bir süre içinde kaybolan bir kızarıklık oluşabilmektedir.
LAZER EPİLASYON BENLERİN ÜZERİNE GELDİĞİNDE ZARAR VERİYOR MU?
Lazer epilasyon uygulaması benler üzerine yapılmamaktadır. Özellikle koyu renkli benler üzerine lazer ışınlarının gelmesi ben üzerinde yanık ve kabuklaşma gibi bir etkiye neden olabilmektedir.
GENİTAL BÖLGE EPİLASYONUNDA DİKKAT EDİLEN DURUMLAR NELER?
Kulaktan kulağa yayılan bilgilere göre kadınlar genital bölgeye lazer epilasyon uygulamasının zararlı olduğunuz zannediyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Genital bölgeye uygulanan lazer ışınları orta deriden ileriye gidemez. Bu nedenle de yumurtalıkları, rahmi etkilemesi ve kısırlığa neden olması gibi bir sonuç ortaya çıkmaz.
LAZER EPİLASYON KAÇ YAŞINDAN SONRA YAPTIRILMALI?
Lazer epilasyon için önerilen yaş 14-15 yaş sonrasıdır. Bu yaşın sonrasında herkes lazer epilasyon yaptırabilmektedir. Ancak bu yaşlarda ergenlik nedeniyle hormonal değişiklikler fazla olduğu için seans sayısı da normalden fazla olabilmektedir.
LAZER EPİLASYONUN ARDINDAN CİLT BAKIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Lazer epilasyonun ardından cilt kuruluğa yatkın olacaktır bu nedenle nemlendirici uygulamak doğru bir tercihtir. Aynı zamanda epilasyon sonrasında güneşe maruz kalmamak da önemlidir.
KADINLAR EN ÇOK HANGİ BÖLGELER İÇİN LAZER EPİLASYON TERCİH EDİYOR?
Kadınlar genellikle bacak, koltuk altı ve kasık için lazer epilasyonu tercih ediyor.