Adım Adım Makyaj Temizleme ve Cilt Bakımı | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Adım Adım Makyaj Temizleme ve Cilt Bakımı

Adım Adım Makyaj Temizleme ve Cilt Bakımı
Günlük yoğunluğun ardından eve geldiğinizde veya artık uyumanız gerektiğinde makyajınızı temizlemeniz gerekmektedir. Gün boyu yüzde duran makyaj gözenekleri kapar ve temizlemeden yatılması durumunda ciltte sorunlara neden olabilir. Bu nedenle uyumadan önce ne olursa olsun makyajın temizlenmesi şarttır. Makyajın temizlenmesinin ardından ise cilt uyumaya hazırlanmalı ve bakımı yapılmalıdır.
Makyaj her kadının en güzel aksesuarlarından biridir. Kişinin özgüveninin yerinde olmasını sağlar ve güzel hissetmesine neden olur. Ancak temizlenmeyen bir makyaj ertesi gün kalktığınızda yüzünüzde sizi bir sivilceyle karşılayabilir. Uzun vadede ise gözeneklerin kapanmasına ve ciltte yağ birikmesine neden olacaktır. Bu nedenle size adım adım makyaj temizleme hakkında bilgi vermek istedik.
Makyaj temizleme adımları şu şekildedir;
Makyaj temizlemeye gözlerden başlanması gerekmektedir. Göz makyajını temizlemek için ise yüzünüz için de kullandığınız losyondan yardım alabileceğiniz gibi, göz makyajına özel olan losyonlar da kullanabilirsiniz. Disk pamuğunuzun üzerine losyonu dökerek bastırmadan nazir hareketlerle göz makyajınızı temizlemeniz doğru olacaktılar. İsterseniz pamuğu 1-2 dakika gözünüzün üzerinde bekletip daha sonra da temizleyebilirsiniz.
Göz makyajının ardından dudak makyajı temizlenmelidir. Dudak makyajı için daha çok krem yapıya sahip temizleme losyonları önerilir. Bu sayede dudaklarınızı hem temizlemiş hem de nemlendirmiş olursunuz.
Dudak temizliğinin ardından alın bölgesini temizlemeniz daha doğru olacaktır. Bunu yaparken aşağıdan yukarıya doğru dairesel hareketler yapmanız bir yandan da alnınıza masaj uygulamanıza olanak sağlayacaktır.
Tüm bu işlemlerin ardından burun bölgesinden başlayarak yanak, çene ve boyun bölgesini temizlemeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri aşağıdan yukarıya yaparsanız cildinizin uzun vadede sarkmasını önlersiniz.
Makyajınızı temizledikten sonra cilt bakımını yaparak rutini tamamlayabilirsiniz. İlk olarak tonik uygulanmalı ardından ise cilt bir süre dinlendikten sonra nemlendirici uygulanarak cilt bakımı tamamlanmalıdır.