Akne Lekeleri İle Alakalı Detaylar | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Akne Lekeleri İle Alakalı Detaylar

Akne Lekeleri İle Alakalı Detaylar

Sivilce izleri sizi rahatsız ediyorsa, güvenli ve etkili tedavileri tercih etmeniz mümkündür. Tedavi deride depresyona neden olan akne izlerini azaltabilir. Akne lekelerini azaltan ve çözümleyebilen tedavilere lazer tedavileri, küçük cilt ameliyatları, kimyasal peeling ve dolgu maddeleri dahildir. Ancak tüm bu tedavi seçeneklerinin yanı sıra agnes akne tedavisi ile de akne lekelerine çözüm bulabilirsiniz.

Agnes akne tedavisi akneye neden olan mikrobu radyofrekans dalgaları sayesinde yok eder ve böylelikle sivilxe oluşumu engellenir. Akne oluşumu olmadığında akne izleri ve lekelerinin de oluşma ihtimali azalmaktadır. Yani agnes akne tedavisi ile akne lekeleri ortaya çıkmadan müdahale edebilir ve bu sorunu yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Akne lekelerine neden olan durumlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Ancak kısaca şu şekilde özetlenebilir;

Sivilce kistleri ve nodüller gibi inflamatuar (şişmiş, kırmızımsı ve acı verici) akneye sahip olan kişilerde bu tür sivilceler derinin içine nüfuz eder ve deriye zarar verir.

İnsanda akneye yakalanma süresi arttıkça, iz oluşması riski o kadar yüksek olur.

Akneyi patlatmak veya koparmak sivilce izi oluşumu riskinin artmasına neden olur.

Akne lekelerinde genetik oldukça önemlidir. Eğer kişinin akrabalarından herhangi birinde böyle bir durum söz konusu ise sivilce izi gelişme riski yüksektir.

Bir kişinin akne izi geliştirme riskini neyin arttırdığını bilsek de akne izini kimlerin gelişeceğini tahmin etmek mümkün değildir. Tüm risk faktörlerine sahip insanlar bile akne lekeleri olmadan sivilcelerden kurtulabilir. Bununla birlikte, etkin akne tedavisi ile sivilce izlerini önlemek mümkündür.  Sivilceleri şiddetli hale gelene kadar tedavi etmek için beklemek, aşırı yara izine yol açabilir.