Akne Oluşumuna Neden Olan Bu Hatalardan Kaçının! | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Akne Oluşumuna Neden Olan Bu Hatalardan Kaçının!

Akne Oluşumuna Neden Olan Bu Hatalardan Kaçının!

Sivilce oluşumu gençlik yıllarıyla sınırlı değildir. Gençliklerinde tek bir sivilce ile bile karşılaşmayan bazı insanlar bazen yetişkinlik yıllarında şiddetli akne sorunuyla baş başa kalırlar. Çoğu zaman sivilce farkında olmadan yapılan hataların bir sonucudur. Bu yaygın hataların bazılarını önleyerek aknelerin oluşumunu veya daha da ağırlaşmasını önleyebilirsiniz. Akneye neden olan hataları önlemenize yardımcı olacak ipuçları için okumaya devam edin.

Makyaj ve Saç Ürünlerinin Kullanımı

Makyaj ve saç ürünlerinin çoğunda yağ bulunmaktadır. Ciltteki gözeneklerin ter tarafından tıkanması, doğal olarak sebum denilen yağ ve P.acnes bakterileri ile beraber akne oluşumuna neden olur. Makyaj ürünü seçerken, su bazlı ürünler ve ciltteki yağ üretimini sınırlayan maddeler arayın. Şampuanlar ve saç kremi gibi saç ürünlerinde de aynı şekilde dikkatli olun.

Doğru Güneş Kremi Seçimi

Güneş kremi cildi kanserden korumak için önemli olsa da, yağ bazlı güneş kremi losyonları da gözenekleri tıpkı yağ bazlı makyaj ürünleri gibi tıkayabilir. Bu nedenle, ultraviyole ışınlar, ısı ve kirlilik nedeniyle cilt hasarını önlemek için en azından SPF 15 içeren su bazlı güneş kremi kullanmak iyi bir fikirdir.

Genel Hijyen

Enfeksiyonu önlemek için çevrenizin temiz ve hijyenik olduğundan emin olun. Aynı zamanda cildinizi rahat bırakın. Cilde sık sık dokunduğunuzda, yağlar, kir ve mikroplar eller tarafından cilde iletilir.  Bu da akne oluşumuna neden olabilir. Sivilceye dokunmak ayrıca patlamasına ve etrafındaki bulaşıcı bakterilerin yayılmasına neden olur ki bu da etrafında tıkanma ve enfeksiyon oluşmasını sağlar.

Akne oluşumu için bu hatalardan kaçınmanıza rağmen yine de cildiniz akneye yatkınsa ve bir türlü aknelerden kurtulamıyorsanız o halde agnes akne tedavisi seçeneğini deneyebilirsiniz. Agnes akne tedavisi ile akneye neden olan mikrop radyofrekans enerjisi ile birlikte öldürülür ve bu da akne oluşumunu engelleyerek mevcut aknelerin iyileşmesini sağlar.