Ameliyatsız Burun Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti (burun estetiği), dünyada en çok yapılması istenen kozmetik işlemlerden biridir, ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlar ve olumsuz kozmetik sonuç riski nedeniyle ameliyattan korkmaktadır. Ameliyatsız rinoplasti geleneksel rinoplastiye karşı güvenli, cerrahi olmayan yeni bir alternatiftir. Ameliyatsız burun estetiğine bazen 15 dakikalık rinoplasti adı verilmektedir. Çünkü burnu yeniden şekillenmek için dermal dolgu enjeksiyonu uygulaması yapılır ve oldukça kısa sürer.

Burun şeklini değiştirmek isteyen, ancak ameliyat istemeyen kişiler için mükemmel ve normal rinoplasti ameliyatına göre uygun fiyatlı bir seçenek olan ameliyatsız burun estetiği sn zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ameliyatsız burun estetiğinde sonuçlar anlıktır, herhangi bir kesi, genel anestezi uygulaması veya uzun süren iyileşme dönemi yoktur.

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ İÇİN UYGUN MUYUM?

Şu özelliklere sahip olan herkes ameliyatsız burun estetiği için uygun adaydır;

Hafif eğri burun

Burun köprüsündeki hafif ile orta dereceli çıkıntı

Hafif ile orta derecede burun ucunun sarkması

Asimetrik burun delikleri

Cerrahi rinoplasti sonrasında yapılması gereken hafif düzeltmeler

Burun kırığı nedeniyle oluşan estetik sorunlar

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Hastanın daha rahat etmesi için tedaviden 20-30 dakika önce topikal anestezi uygulaması yapılmaktadır. Sonrasında burundaki sorunu giderecek olan dermal dolgu maddesi, küçük miktarlarda cildinize enjekte edilir, böylece işlem sırasında gerçekleştirilecek olan şekil ve konturlar üzerinde tam kontrol sağlanır. Daha sonra cerrah burun şeklini değiştirmek için masaj yapacak ve işlem tamamlanacaktır.

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük hayatına dönebilmektedir. Hiçbir belirgin şişme, çürük veya ağrı yoktur. Bununla birlikte, işlemden iki hafta sonrasına kadar güneş gözlüğü veya ağır gözlüklerden kaçınılmalıdır. Enfeksiyonu önlemek için tedavi edilen bölgeye 6 saat boyunca dokunmaktan kaçınmalısınız.  Sonuçlar 6-12 ay içinde tam olarak görülecektir.