Burun Estetiği Ameliyatı | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti , en popüler plastik cerrahi işlemleri arasında yer almaktadır. İşlem sırasında plastik cerrah, hastanın istediği görünümünü elde etmek için kıkırdağı ve burnun kemiğini şekillendirir. Burun büyüklüğü ve şekli yüzünden mutsuz olan erkekler ve kadınlar için burun estetiği, rinoplasti ameliyatı olarak da bilinir. Burun estetiği ameliyatı güvenli, etkili ve zamanla test edilmiş bir kozmetik çözüm sunar.
Tecrübeli, yetenekli bir kozmetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde rinoplasti, hastaların güven bulmasına yardımcı olarak yüz özelliklerinin dengesini büyük ölçüde artırabilir. Rinoplasti aynı zamanda nefes darlığı problemleri de dahil olmak üzere yapısal kusurları düzeltmek için de kullanılabilir. Rinoplasti uygulanmasını düşündüyseniz, göz önüne alınması gereken birkaç önemli nokta vardır.
Burun estetiği ameliyatı geçiren bireylerin çoğunluğu burun görünümünden memnun değildir ve yüz özelliklerinin oranlarını artırmak ister. Rinoplasti adaylarının daha küçük bir yüzdesi yapısal bozukluklar veya önceki burun yaralanmaları nedeniyle rahatsızlık veya nefes darlığı ile uğraşan hastalardır. Rinoplasti için en uygun adaylar genel sağlık açısından iyi, ameliyatla ilişkili riskleri anlayan ve ameliyat sonuçlarına ilişkin gerçekçi beklentilere sahip olan kişilerdir.
Rinoplasti, gençler arasında en popüler kozmetik cerrahi yöntemlerden biridir. Genç hastalar ve cerrahların burnun yeniden şekillendirilmesinin uygun bir kozmetik cerrahi seçeneği olup olmadığını değerlendirmeleri önemlidir. Doktorlar, akran veya ebeveyn baskısının sonucunda değil, burun estetiği ameliyatı olma kararının hastanın kendi tercihi olmasını sağlamalıdır. Ameliyatın nedenine bakılmaksızın, doktorlar kızların 14 veya 15 yaşına kadar beklemelerini ve oğlanların burun estetiği için birkaç ek yıl beklemelerini öneriyorlar.