Cilt Bakımında Toniğin Yeri Nedir? | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Cilt Bakımında Toniğin Yeri Nedir?

Cilt Bakımında Toniğin Yeri Nedir?
Herkesin cilt tipini bilmesi veya öğrenmesi, buna göre de cilt bakımını yapması gerekmektedir. kimi zaman vaktiniz cilt bakımına zaman ayıracak kadar bol olmayabilir, ancak en azından temel düzeyde bakım yaparsanız cildinizin ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz. Unutmayın; cildinize nasıl özen gösterirseniz, o da size aynı şekilde cevap verecektir. Cilt bakımında bazı temel uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle cildinizi sadece dışarıdan değil, içeriden de beslemeniz gerektiğinin bilincine varmanız gerekmektedir. Sağlıklı beslenmek cilt bakımının ilk kuralıdır.
Cilt bakımı yaparken mutlaka tonik uygulanmalıdır. Profesyonel bakımlarda da tonik önemli bir yere sahiptir. cilt bakımını tamamlayan bir araç olan tonik, cildin temizlenmesini de sağlar. Cilt bakımında cildi temizledikten sonra mutlaka tonik uygulaması yapılmalıdır. Tonik ile ciltte kalan kirlerden arınmak ve cildi nemlendirmeye hazır hale getirmek mümkündür. Tonikler çeşitli formlarda olabilirler. Bazıları gün suyu ve yeşil çayı da tonik olarak kullanabilmektedir. Tonik seçerken cilt tipinize uyumlu olmasına dikkat etmenizi öneririz.
Yüzümüzü temizlerken tüm kirlerden arınamayız. Ancak tonik ile tam bir temizlik sağlanabilmektedir. Bu nedenle cilt temizliğinin finalini mutlaka tonik yardımı ile yapmakta fayda olacaktır. Cilt gün boyu birçok kire maruz kalır. Aynı zamanda makyaj ve ter gibi durumlarda da gözenekler tıkanır. Tıkanmış gözenekler eğer düzgün temizlenmezse siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle gözenekleri derinlemesine temizlemek için tonik kullanmak şarttır. Yüzünüzü onlarca kere yıkasanız bile tonikle yüzünüzü sildiğinizde pamuğun üzerinde kir göreceksiniz.
Tonik kullanımında doğru bilinen bazı yanlışlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de sivilceli ciltlerin alkollü tonik kullanması gerektiği yanlışıdır. Sivilceli ciltlerin alkollü tonik kullanması sivilcelerin kurumasını sağlamayacaktır. Aksine cilde zarar verecektir. Bu nedenle sivilceli ciltlerin özellikle alkollü toniklerden uzak durması gerekir.