Çipli Meme Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Çipli Meme Estetiği

Çipli Meme Estetiği

Meme estetiği birçok sorunun çözümlenmesi için kadınlar tarafından tercih edilen estetik bir cerrahi uygulamadır. Meme estetiği ile büyük olan göğüsler küçültülebilir, küçük olan göğüsler büyütülebilir veya sarkmış göğüsler dikleştirilebilir. Aynı zamanda meme kanseri gibi problemin ardından memesi alınmış olan kadınlar için meme estetiği ile yeni bir meme yapmak da mümkündür. Meme estetiğinde silikon protezler kullanılmaktadır. günümüzde bu silikon protezler çok daha doğal bir görünüm sağlasa da onların yerini yavaş yavaş çipli meme protezleri almaya başlamıştır. Çipli meme protezini ilk kez duymuş olmanız normaldir. Ancak bu konuda bilgilenmeden geçmeyin deriz.

Yapılan son araştırmalara göre tüm dünyada 6-8 milyon kadının silikon meme protezleriyle yaşadıkları düşünülmektedir. Ancak kimi zaman silikon protezler beraberinde bazı sorunları da getirebilir. En büyük sorun ise vücudun protezi yabancı bir madde olarak algılayarak kabul etmemesidir.

Çipli meme protezlerinin en büyük özelliği kendi üzerlerinde bir kimlik kartı taşımalarıdır. Yani, bu kimlik ile protezin yapısı, boyutu, ne zaman memeye yerleştirildiği, üret,m yeri veya seri numarası gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkündür. Kişi istediği anda bu bilgilere ulaşarak çipli meme proteziyle alakalı merak ettiklerini öğrenebilmektedir. Bu ameliyatın üzerinden ne kadar uzun bir süre geçmiş olursa olsun her zaman korunan bilgilerdir.

Çipli meme protezleri sayesinde aynı zamanda göğüs üzerine tutulan bir dedektör ile protez çevresindeki vücut sıcaklığının ölçülebilmesi mümkündür. Bu erken dönemde meme bölgesinde kanama olup olmadığına dair cerrahı bilgilendirmektedir. Böylelikle olası bir cerrahi durum için ilk uyarı yapılarak hastanın sağlığı da benimsenmektedir