Dudak Büyütme | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Dudak Büyütme

Bir kadının en karakteristik özelliklerinden biri de gülüşüdür. Ancak güzel bir gülüşün en önemli sırrı da güzel dudaklardır. Aynı zamanda yüzün genç ve güzel görünmesini de dudaklar sağlamaktadır.  ancak genellikle kadınların ortak sorunu dudakların çok ince olmasıdır. İnce dudaklar makyaj yapma ve gülme açısından da estetik kaygılara neden olabilmektedir. Çoğu kadın ince dudaklarını rujlar ve dudak kalemleriyle kalınlaştırmak için uğraşsa da istediği görünümü elde edemeyebilir. Dudak büyütme tedavisi ise kadınların hayallerindeki dudaklara kavuşması zor değildir.

Yaş ilerledikçe dudakların da yaşlandığını biliyor musunuz? Belki de yaşlı birinin dudakları hiç dikkatini çekmemiş olabilir, ancak dudaklar da zamandan etkilenen organlardır. Aynı zamanda yaşla beraber dudak kenarları da aşağıda doğru sarkmaktadır. Bu durum kişinin ifadesinin mutsuz görünmesine neden olur. Dudak büyütme uygulaması ile bu sorun da ortadan kalkmaktadır.

DUDAK BÜYÜTME İŞLEMİ ETKİSİNİ NE ZAMAN KAYBEDER?

Dudak büyütme uygulaması 12 ay kadar etkisini korumaktadır. Dudak büyütme işlemi vücudumuzda da bulunan bir madde olan hyaluronik asit ile gerçekleştirilmektedir. Bu madde dudağa ince uçlu iğneler vasıtası ile enjekte edilmekte ve böylelikle dudak dolgunlaşmaktadır.

 

DUDAK BÜYÜTME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Dudak büyütme işleminde öncelikle dudaklar anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Sonrasında ise çok ince uçlu iğneler ile söz konusu dolgu dudaklara verilmektedir. Genellikle dolgu malzemesinin büyük bir kısmı üst dudağa kalan kısmı ise alt dudağa verilmektedir. Ancak çok ince dudaklı bir kimse için tüm dolgunun üst dudağa verilmesi de mümkündür.

İŞLEM SONRASI

İşlemin ardından dudaklarda bir miktar şişlik olması normaldir. Bu şişlik ertesi gün fazlalaşsa da gün içinde yavaşça kendiliğinden normal haline gelecektir. 1 haftanın sonunda ise dudak dolguya uyumlu hale gelerek son halini alacaktır. Kimi zaman uygulama sırasında morarma olabilmektedir. Ancak bu durum 1 hafta içinde düzelecektir.

Dudak büyütme işleminin ardından buz uygulaması önemlidir. Buz uygulaması sadece işlemin yapıldığı gün gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda aynı gün sıcak bir şeyler içilmesi önerilmemektedir.