Estetik Cerrahi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Estetik Cerrahi

Estetik Cerrahi
Estetik cerrahi, kişinin görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan plastik cerrahi türüdür, ancak dikkatle yaklaşılması gerekir. İşlemler vücudun neredeyse her parçası için mevcuttur ve sonuçlar genellikle kalıcıdır, bu yüzden karar hakkında emin olmak, uygun bir doktor seçmek ve doğru motivasyona sahip olmak önemlidir.
Estetik cerrahi çeşitleri oldukça fazladır ve şunları içerebilir;
Meme Estetiği
Meme büyütme ya da küçültme meme estetiği kavramı içinde bulunur. Aynı zamanda meme dikleştirme veya jinekomasti de bu başlık altında uygulanır.
Liposuction
Liposuction vücudun çeşitli yerlerinden, genellikle karın, kalçalar, kalçalar, kollar ve boyun gibi bölgeleri yağdan temizlemek için ince kanüller veya boş metal tüpler kullanılarak yapılır. Liposuction erkek tipi meme küçültme için de kullanılabilir.
Vulvovajinal cerrahi
Labioplasti, labia minör azaltma veya labial azalma, kadın genital organının bir parçası olan vulva’nın labia majora veya labia minorasının ameliyatını içerir. Genellikle vajinoplastinin bir parçası olarak uzatılmış labiyi azaltmayı amaçlıyor.
Karın Germe
Abdominoplasti veya karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazlalıkların alınarak karnın gerilmesi yöntemidir. Aşırı cilt ve yağ orta ve alt karından alınır ve kaslar karın duvarının sıkılaştırılması amacı ile kullanılır.
Göz Kapağı Ameliyatı
Blefaroplasti veya göz kapağı ameliyatı , göz kapaklarını yeniden şekillendirmeyi amaçlar. Yaşla birlikte cilt gevşer ve üst göz kapaklarının sarkmasına neden olabilir. Göz kapağı ameliyatı, fonksiyonel veya kozmetik amaçlarla uygulanabilir.
Burun Estetiği
Nefes sorunları veya görünümü iyileştirmek için hastanın burnunun yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Sıklıkla burun deliklerinde saklanan küçük kesiklerle yapılabilir. Cerrahlar, kıkırdak ve burnun kemiklerinin tam olarak büyümesine izin vermek için hasta en az 15 yaşında olana kadar burun estetiği önermez.