Gençlerde Göz Altı Torbalarının Oluşumu | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Gençlerde Göz Altı Torbalarının Oluşumu

Gençlerde Göz Altı Torbalarının Oluşumu

Kimse aynaya baktığında gözlerinin altındaki torbaları görmekten hoşlanmaz, ancak bu 20 yaşından büyük herkesin aşina olduğu bir deneyimdir. Ve yaşlandıkça, sabah aynada kendinize baktığınızda sıklıkta göz altı torbaları orada olacak. 20’li yaşlarındayken gözlerinizin altında fark ettiğiniz torbalar 40’lı yaşlarınızda gelişenlerden daha farklı olabilir. Her iki durumda da, sizi gerçekte olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı göstermekte başarılıdırlar.

İnsanların gözleri altında torbaların olmasının en büyük nedenlerinden biri, ebeveynlerinin de bu duruma yatkın olmasıdır. Gençken, uykusuzluk, egzersiz eksikliği, tuzlu gıdalar ve su tutmaya neden olacak beslenme düzeni de göz altı torbalarının oluşmasına yol açabilir. Sinüs enfeksiyonları, cildin gözlerinizin altında sürekli gerilmesiyle göz altı torbalarına davetiye çıkarabilir.

Yaşlandıkça, göz altı torbaları daha kalıcı hale gelecektir. Bu yaşlanmanın doğal bir parçasıdır ve herkesin er ya da geç yaşayacağı bir durumdur. Nedeni de basittir. Hepimizin yüzünde yağ var ve bu yağlar bağlar ve kaslar tarafından yerinde tutuluyor. Yaşlandıkça, bu bağlar ve kaslar zayıflar ve her şey sarkmaya başlar.

Ancak eğer gençseniz ve yine de göz altı torbalarıyla başınız dertteyse ya yaşam tarzınızda bir problem vardır ya da ailenizde bu durum genetiktir. Bu gibi durumlarda tedavi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Ancak cerrahi tedavinin yanı sıra ameliyatsız tedavi seçenekleri olduğunu da bilmelisiniz. Agnes göz altı torba alma tedavisi de bunlardan biridir. Cilt altındaki kollajen dokuyu radyofrekans enerjisiyle uyaran bu yöntemle göz altındaki cilt sıkılaşır ve bu sayede göz altı torbaları kaybolur.