Genital Bölgeye Epilasyon Yaptırmak Zararlı Mı? | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Genital Bölgeye Epilasyon Yaptırmak Zararlı Mı?

Genital Bölgeye Epilasyon Yaptırmak Zararlı Mı?
Bazı kültürlerde genital bölgede bulunan tüyler kesinlikle alınmamaktadır. Bazı kültürlerde ise bu bölgedeki tüyler estetik açıdan daha güzel görünmesi açısından tamamen arındırılmaktadır. Genital bölgedeki tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında en sık tercih edilenler ise ağda, tüy dökücü kremler ve tıraş etme yöntemleridir. Ancak son zamanlarda iğneli ve lazer epilasyonu tercih eden bayan sayısı da son derece artmış durumda. Çünkü bu uygulamalar sonrasında genital bölgede bir daha tüy çıkmaması büyük bir rahatlık sağlıyor.
Epilasyon uygulamasının tüylere veda etmek anlamına geldiğini elbette tüm kadınlar bilmektedir. Ancak çoğu kadın bu uygulamaların genital bölgeye zarar verip vermediği konusunda çekimser davranıyor. Bu nedenle epilasyon ve genital bölge sağlığı ile alakalı bu bilgilendirici yazıyı hazırlama gereği duyduk.
Epilasyonda amaç kıl köklerini hedef almaktır. Bu nedenle de lazer ışınları kesinlikle vücuda yayılmamaktadır. Uygulamada belirlenen bölgeye yapılan atışların dışında kalan bölgeler lazer ışınlarından hiçbir şekilde etkilenmemektedir. Aynı zamanda lazer ışınları sadece orta deriye kadar inebilmektedir. Bu nedenle genital bölgeyi olumsuz bir biçimde etkilemesi de olası değildir. En çok merak edilen sorular ise epilasyonun yumurtalıklara zarar verip vermediğidir. Bu durum söz konusu bile değildir. Epilasyon hiçbir şekilde üremeyle alakalı bir sorun teşkil etmemektedir. Diğer yandan hamileliklerde ilk 3 aylık dönemde epilasyon uygulaması yapılmamaktadır.
Genital bölge son derece hassas olduğu için buraya yapılan uygulamada özel soğutucu yöntemler kullanılmakta ve en az acı hissedilmesi sağlanmaktadır. Belirlenen seans uygulamalarının sonunda ise genital bölgede tüyden eser kalmayacak, böylelikle büyük bir rahatlığa ulaşmış olacaksınız.