Göz Altı Dolgusu | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Dolgusu

Yüzünüzde yorgun görünüme neden olan göz altı torbaları ve morlukları aynı zamanda yaşınızı da ele vermektedir. İlerleyen yaşla beraber göz altlarında torbalar oluşur ve bu çoğu kadın ya da erkeğin ortak estetik sorunlarından biridir. diğer yandan genetik olarak yatkınlık da söz konusu olmakta çok genç yaştaki kişilerde de göz altlarında çökmeler görülebilmektedir. Ancak gelişen teknoloji ve medikal operasyonlar sayesinde göz altındaki sorunlardan göz altı dolgusu ile kurtulmak mümkün oluyor.

Çökmüş göz altları estetik kaygının yanı sıra kötü bir görünüm de sunmaktadır. Göz altındaki çökmeler ve morluklara karşı göz altı dolgusu uygulamasının geliştirilmesiyle artık bu durum bir sorun olmaktan çıkabilir hale geldi. Özellikle 30’lu yaşlara gelindiği zaman göz altı torbaları ve çökmüş görüntü daha da ortaya çıkmaktadır. Bu durum genetik olmakla beraber beslenme alışkanlıkları, alkol kullanımı ve uyku problemlerinden de kaynaklanmaktadır.

 

GÖZ ALTI DOLGUSUNUN İÇERİĞİNDE NE VAR?

Göz altı dolgusu tedavisinde kullanılan hyaluronik jel aslında vücut tarafında da üretilen bir dolgu maddesidir. Bu dolgu maddesi göz altı sorunları için geliştirilmiştir. Gaz altı dolgusu uygulaması sırasında bu madde ince iğneler ile göz altına enjekte edilmekte ve buradaki hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır.

GÖZ ALTI DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Göz altı dolgusunun uygulanması son derece basittir. Dolgu malzemesinin olduğu ince uçlu iğneler ile deri altına girilmekte ve dolgu yavaş yavaş buraya bırakılmaktadır. Tedavi sırasında anestezi gerekmez. Çünkü hiçbir acı hissedilmez.

 

ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Göz altı dolgusu uygulatmak isteyenlerin en büyük ortak sorusu ne zaman etkisini yitireceğidir. Göz altı dolgusunda kullanılan maddeler gereği uzun süre etkisini yitirmeyecek sonuçlar elde edilmektedir. bu sonuçlar ise 1,5 yıl gibi bir süre kalıcılığını korumaktadır. Ancak bu yine de kişiye göre değişir, bazılarında etki 3 yıl bile kendini koruyabilmektedir.