Göz Altı Torbaları ve Tedavi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbaları ve Tedavi

Göz Altı Torbaları ve Tedavi

Göz altı torbaları kozmetik bir endişe kaynağıdır ve genellikle yaşla birlikte doğal görünür. Vücut yaşlandığında, göz çevresindeki dokular ve kaslar zayıflar. Bu, normalde göz kapaklarını destekleyen yağın alt kapaklara yayılmasına ve böylece şişmiş bir görünüm oluşmasına neden olur. Sıvı da göz kapaklarının altındaki alanda birikebilir ve bu da göz altı torbaların ortaya çıkmasına neden olur.

Göz altı torbalar için kozmetik uygulamalar, göz çevresindeki şişkinlik görünümünü azaltır. Ancak kalıcı bir tedavi için daha kombine yöntemler denenmelidir.  Bazı tedaviler cildin sıkılaşması ve cilt tonunun iyileştirilmesi gibi ek yararlar sağlar. Kozmetik tedavilerin başlıca işlevi gözlerin altındaki torbaları ortadan kaldırarak veya azaltarak görünümü iyileştirmektir.

Cilt bakımı ve bazı durumlarda ameliyat, göz altı torbalarının tedavisinde kullanılır. Çoğu insan basit ilaçlarla başlar ve etkilenen bölgede soğuk kompres uygulamak, gece yeterince uyku almak, bol su içme ve alkolden kaçınma dahil yaşam tarzı değişiklikleri ile başlar. Bu tedaviler sonuç vermezse, bazı kişiler diğer cilt bakım yöntemlerini tercih eder.

Göz altı torbaları için yapılan çoğu kozmetik tedavi güvenli kabul edilir.  Dermatologunuz, durumunuza özel tedavilerin riskleri hakkında daha fazla bilgi almanızı sağlayabilir. Göz altı torbaları doğal yaşlanmanın bir parçası olarak ortaya çıkabilir, ancak kozmetik tedaviye olan ihtiyacı önlemek için önlemler alabilirsiniz. En az 7 saat uyumak, bol su içmek ve tuzdan kaçınmak gibi önlemler bunlardan bazılarıdır. Ancak yine de göz altı torbalarınızın görünümü hoşunuza gitmiyorsa o halde başka yöntemler denemeniz gerekebilir.

Göz altı torbaları için uygulanan agnes göz altı torba alma tedavisi cerrahi işleme gerek kalmadan radyofrekans enerjisini kullanarak cilt altındaki kollajeni harekete geçriri ve cildin sıkılaşmasını sağlayarak göz altı torbalarını yok eder.