Göz Altı Torbalarına Neden Olan Ana Etkenler | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbalarına Neden Olan Ana Etkenler

Göz Altı Torbalarına Neden Olan Ana Etkenler

Göz altı torbaları herkesin karşılaştığı bir sorundur. Bu ortak problem, insanların öncelikle göz altı torbalarına neden olan şeyleri anlamaya itmektedir. Göz altı torbalarının neden oluştuğunu anlamak tedavi için ilk adımdır. Bu nedenle mutlaka detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Nedenini anlamadan tedavi olmayı tercih ederseniz başarısız olabilir ve daha mutsuz hissedebilirsiniz. İşte göz altı torbalarının oluşumunu etkileyen ana nedenler;

Yaşlanma

Doğru, yaşlanıyor olabilirsiniz. Kaslarınız ve bağlarınız yaşla birlikte zayıflar, gözlerinizdeki derinizin yağları yerinde tutması zorlaşır. Yağ gözlerinizin altında birikir ve şişmiş görünmesini sağlar. Bu göz altı torbaları, stres veya hastalık gibi başka sorunlarınız olduğunda daha belirgin hale gelebilir.

Kalıtım

Bazı insanlar, yaşlarına bakılmaksızın göz altı torbalarına sahip olurlar çünkü genlerinde bu sorun vardır.

Alerji

Bazı alerjenlere maruz kalma, gözlerinizdeki mukus zarının iltihaplanmasına neden olabilir. Bu aynı zamanda tahriş, şişme ve kaşıntıyı da beraberinde getirecektir.

Hormonal Değişiklikler

Hormonal değişiklikler göz altı torbalarının gelişmesine neden olabilir. Bu, gebelik ve adet dönemleri sırasında kadınlarda oldukça yaygındır. Hormonal değişiklikler aynı zamanda gözlerin altında sıvı tutulmasına da neden olabilir.

Uyku Problemi

Yeterli uyku almamak, koyu halkalı gözlerin altında zayıf ve yorgun görünmenizi sağlayacak göz altı torbalarına neden olacaktır. Bazı insanlar, aşırı uykudan dolayı gözlerin altında göz altı torbalarını görebilirler. Kötü uyku alışkanlıklarınızdan kurtulmak en iyisidir.

Tüm bu ana nedenlerin hepsi engellenebilir değildir elbette. Ancak göz altı torbaları için birçok tedavi seçeneği mevcuttur. Eğer cerrahi bir müdahale istemiyorsanız mikto iğneler ile göz altına radyofrekans enerjisinin verilerek kollajenin uyarılmasını sağlayan agnes göz altı torba alma tedavisini deneyebilirsiniz.