Göz Altı Torbalarının Oluşumu Genetik Sebebleri | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbalarının Oluşumu Genetikle İlişkili Midir?

Göz Altı Torbalarının Oluşumu Genetikle İlişkili Midir?

Göz altı torbaları tüm genç ve yaşlıların korkulu rüyası olan bir problemdir. Yaşlanmayla beraber göz altı torbalarının oluşumu normal olsa da gençlerde de bu durum sıklıkla görülmekte ve nedeni konusunda merak uyandırmaktadır.

Göz altı torbaları yaşlanmanın etkisi ve yer çekimi ile göz kapaklarının sarkması ve buradaki sıvının göz altlarına inmesiyle oluşmaktadır. Gençlerde ise bu durum yorgunlukla ilişkilendirilebilir.

Göz altı torbaları yeterli uyku alınmadığında da ortaya çıkmaktadır, ancak bu durumda genetiğin de bir rolü olduğunu söylemek gerekir. Genetik olarak ailesinde bu duruma yatkınlığı olan birileri olan bir kişinin genç yaşta da olsa göz altı torbaları ile mücadele etmesi gerekebilir. Göz altı  torbaları estetik açıdan kötü durmakta ve kişinin olduğundan çok daha yaşlı görünmesini sağlamaktadır.

Göz altı torbalarına dair birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Göz altındaki torbalar genellikle kozmetik bir husustur ve çok kapsamlı bir tedavi gerektirmez. Ev ve yaşam tarzı tedavileri, göz altı torbalarını azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Gözlerdeki göz altı torbaları ile ilgili endişeleriniz varsa tıbbi ve cerrahi tedaviler de mevcuttur. Ancak çoğu kişi cerrahi tedavilere sıcak bakmıyor. Herhangi bir kesi, yara veya iyileşme döneminin olmadığı cerrahi olmayan tedaviler bu anlamda oldukça revaçta.

Agnes göz altı torba alma tedavisi de bu tedavi yöntemlerinden biri. Radyofrekans enerjisini kullanarak deri altına nüfuz eden bu tedavi ile cilt altındaki kollajen doku harekete geçirilmekte ve sıkılaşma sağlanmaktadır.