Göz Altı Torbalarının Oluşumunu Önleyen İpuçları | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbalarının Oluşumunu Önleyen İpuçları

Göz Altı Torbalarının Oluşumunu Önleyen İpuçları

Göz altı torbaları genç yaşlı herkesin ortak sorunudur ve görünüm açısından kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlar. Göz altı torbalarının ana nedeni yaşlılık olsa da bazı ipuçları ile göz altı torbalarının oluşumunu önlemek mümkündür.

Çoğu göz altı torbaları, sıvı tutma, zayıflatıcı doku ya da her ikisinin bir kombinasyonu nedeniyle oluşur. Sıvı retansiyonu, çeşitli nedenlerden dolayı herhangi bir zamanda herhangi bir insanı rahatsız edebilecek bir konudur. İyi haber şu ki kontrol altına almak oldukça kolaydır! Yaşlanma sürecinden kaynaklanan göz altı torbaları daha inatçıdır. Yaşlandıkça üst göz kapaklarını destekleyen doku ve kas zayıflayabilir ve göz çevresindeki yağlar alt göz kapaklarına ve göz altı alanına yayılabilir.

Uyku Alışkanlıkları

Uyku eksikliği, çoğumuzun göz altı torbalarının suçlusu olarak görülür. Uyku süresinin az olması kan damarlarının genişlemesine ve gözlerin altında koyu gölgeler oluşmasına neden olur. Aynı zamanda sıvı tutma oranını kötüleştirmekte ve şişkinliğe neden olmaktadır. Mutlaka kişinin 7-9 saat arasında bir uyku alması şarttır. Yer çekimi de sıvı tutma oranını kötüleştirebilir, bu nedenle sırt üstü yatmayı düşünün.

Tuz Alımı

Tuz sadece gözlerin etrafında değil, vücudun her yerinde sıvı tutmanın önde gelen bir nedenidir. Tuz bakımından yüksek bir beslenme düzeniniz varsa vücudunuz ekstra su tutarak bu durumun ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden dengeli, düşük sodyum içeren bir beslenme düzeninin benimsenmesi en iyisidir.

Güneşten Korunmak

Güneş kremi, cilt kanserini ve erken yaşlanma belirtilerini önlemek için daima şarttır ve bu da göz bölgesi için geçerlidir. Güneşe maruz kalma, kollajenin parçalanmasına, sarkmaya ve ince çizgilerin oluşmasına neden olabilir ve göz çevresindeki cilt ince, kırılgan ve narin olduğundan özellikle hassastır.

Aşırı derecede göz altı torbası sorunundan muzdaripseniz o halde agnes göz altı torba alma tedavisini deneyebilirsiniz. Yeni bir tedavi olan bu yöntemle ameliyata gerek kalmadan radyofrekans enerjisi kullanılarak göz altı bölgesi sıkılaştırılır ve bu da genç bir görünüm sağlar.