Göz Altı Torbalarının Oluşumunun Yaşla İlişkisi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbalarının Oluşumunun Yaşla İlişkisi

Göz Altı Torbalarının Oluşumunun Yaşla İlişkisi

Göz altı torbaları herkesin hayatının bir döneminde muzdarip olacağı bir durumdur. Göz altı torbaları yaşlılıkla ilişkilendirilse de çoğu zaman gençlerde de görülen bir sorun haline gelmiştir. Gençlerde göz altı torbalarının görülme nedenleri arasında genetik ve yaşam alışkanlıkları bulunmaktadır. 20’li yaşlarla beraber göz altı torbaları kendini belli etmeye başlar. Eğer kişi beslenmesine dikkat etmiyor çok fazla tuz tüketiyor ve yeterli derecede uyku almıyorsa göz altı torbası oluşumu riski altındadır.

Yaşlılıkla beraber gelen göz altı torbaları göz kapaklarının sarkması, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve kollajen yapının bozulması nedeniyle oluşur. Aynı zamanda göz altlarında sıvı tutması oluşması da göz altı torbalarına neden olmaktadır. Göz altı torbalarının sadece yaşlılarda oluşması gibi bir durum yoktur. Bu durumun yaşla ilgisi olmamakla beraber genetik oldukça önemli rol oynamaktadır.

Kişi kendine iyi bakar, yeterince uyur ve tuz tüketimini sınırlarsa göz altı torbalarının oluşumunda bir gerileme görülecektir. Ancak yine de bunlar kalıcı çözüm olmayabilir. Göz altı torbaları için en kalıcı çözümün cerrahi işlem olduğunu düşünebilirsiniz, ancak günümüzde teknolojinin ve estetik uygulamaların ilerlemesi bu durumun sadece cerrahi olarak çözümlenmesini engellemektedir. Göz altı torbaları cerrahi işlem olmadan agnes göz altı torba alma tedavisi ile yok edilebilmektedir.

Mikro iğneler ile cilt altındaki sorunlu bölgeye radyofrekans enerjisi ile işlem yapılan bu yöntemle kollajen doku harekete geçirilir ve göz altında bir sıkılaşma sağlanır. Böylelikle göz altı torbalarının görünümü azalır.