Göz Altı Torbası Nedir? | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Göz Altı Torbası Nedir?

Göz Altı Torbası Nedir?

Göz altı torbaları yaşlandıkça görülen yaygın bir sorundur. Yaşlanma ile göz kapaklarınızı destekleyen bazı kasları da içeren göz çevresindeki dokular zayıflar. Gözleri desteklemeye yardımcı olan normal yağ daha sonra alt göz kapaklarına geçebilir, bu da göz altının şişmesine neden olur.

Göz altındaki torbalar genellikle kozmetik bir endişe ve nadiren ciddi bir altta yatan tıbbi durumun bir işaretidir. Soğuk kompresler gibi evde hazırlanan ilaçlar, göz altı torbalarının görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kalıcı veya rahatsız edici göz altı şişkinlikleri için kozmetik tedaviler mevcuttur.

Görünüş şekillerini sevmeyebilirsiniz, ancak gözlerin altındaki torbalar genellikle zararsızdır ve tıbbi bakım gerektirmez. Şişme halinde doktorunuza danışmanız gerekebilir. Diğer yandan şu gibi durumlarda da hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz;

Kızarıklık, kaşıntı veya ağrı eşlik ediyor

Bacaklar gibi vücudunuzun diğer bölümlerine etki ediyor

Göz altı torbalarının oluşmasına aşağıdakileri de içeren çeşitli faktörler yol açabilir;

Hava değişiklikleri

Hormon seviyeleri

Tuzlu gıdalar tüketmesi nedeniyle sıvı tutma

Yeterince uyku alınmaması

Alerjiler

Göz altı torbaları yaygın bir sorun olması nedeniyle birçok tedavi seçeneği de mevcuttur. Genellikle cerrahi tedavinin en iyi sonuç veren yöntem olduğu düşünülse de cerrahi olmayan tedavi yöntemleri de oldukça etkilidir.

Agnes göz altı torba alma tedavisi cerrahi olmayan bir tedavidir ve radyofrekans enerjisi kullanılır. Mikro iğneler ile cilt altına girilerek enerji verilir ve bu da kollajen dokuyu harekete geçirerek onarım sürecini başladır. Onarım süreci sonrasında göz altı sıkılaşır ve torbalardan eser kalmaz.