İğneli Epilasyon Artık Daha Acısız | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

İğneli Epilasyon Artık Daha Acısız

İğneli Epilasyon Artık Daha Acısız
İğneli epilasyon lazer epilasyondan çok daha uzun süredir kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyonla aynı şekilde istenmeyen tüyler için kullanılan iğneli epilasyonun kökeni 100 yıllıktır. Ancak iğneli epilasyon önceki yıllarda çok acılı bir yöntem olmasıyla bilinmektedir. Şimdi ise gelişen teknoloji ve değişen teknolojik aletlerle beraber iğneli epilasyon uygulaması da daha acısız uygulanmaya başlandı.
Eski tip iğneli epilasyon makineleri ile yeni tip iğneli epilasyon makineleri arasında büyük fark olması nedeniyle günümüzde iğneli epilasyon hala yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. iğneli epilasyon akımla çalışan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım ile kıl hücresinin yok olması sağlanmaktadır. İğneli epilasyonu kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlamak mümkündür. İğneli epilasyon yöntemiyle zayıflayan kıllar daha sonra cımbızla çekilerek alınmaktadır.
Etkili ve başarılı bir yöntem olan iğneli epilasyon ile istenen bölgedeki tüylerden kurtulmak daha kolay bir hale gelmekte. Aynı zamanda son derece güvenli olan bu yöntemde kişiye özel iğne uçları da hastalık b ulaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. İğneli epilasyon sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif derecede kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak bu durum önerilen kremler sayesinde kısa sürede geçecektir.
Vücudun her alanına yapılabilen iğneli epilasyon uygulamasını düzenli devam ettirmek lazer epilasyondan daha etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulamasıyla tüylerden diğer yöntemlere göre daha hızlı kurtulmak mümkündür. İğneli epilasyonla alakalı en çok merak edilen sorulardan biri de iz kalıp kalmadığıdır. Ancak iğne uçlarının neredeyse bir saç teli inceliğinde olması nedeniyle iz kalması mümkün değildir.
İğneli epilasyon uygulaması sonrasında ilk 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm gibi kozmetik ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda epilasyonun ardından 2-3 saat bölgeye su değdirilmemeli ve sıcak su uygulanmamalıdır.