Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları
Kalıcı makyaj uygulaması kadınların son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği bir yöntem. Özellikle kaşta kalıcı makyaj uygulaması daha fazla yapılmakta. Ünlüler tarafından da tercih edilen kalıcı makyaj uygulamasıyla cilde uyumlu boyalar sayesinde yüzde istenen bölgeye kalıcı makyaj yapılabilmektedir. Kalıcı makyajın yanı sıra kontür işlemi de sevilen uygulamalar arasındadır. Kalıcı makyajda kontür uygulaması ile dudaklar daha kalı ve belirgin hale getirilebilirken, kaşlar da dikkat çekici olacak şekilde şekillendirilmektedir.
Kalıcı makyaj uygulamasıyla alakalı birçok yanlış bilgi kulaktan kulağa yayılmaktadır. Bunlardan en önemlisi kalıcı makyajın cilde zarar verdiğinin düşünülmesidir. Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyalar tamamen ciltle uyumludur ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir.
Kalıcı makyajın avantajları ise çok fazladır. Kısaca açıklamak gerekirse;
Sabahları kalktığınızda makyaj yapmak için dakikalar harcıyorsunuz ve gün içinde majyajınız aynı kalıcılığı sergileyemiyor. Kalıcı makyaj ile böyle bir dert olmuyor ve sabah kalktığınızda sadece 1-2 dakika içinde makyajınızı tamamlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda kaşını her gün boyayanlar da kalıcı makyaj sayesinde bu külfetten kurtuluyor. 5 seneye kadar dayanabilen kalıcı makyaj ile ömrünüzün büyük bir kısmını aslında geri alıyorsunuz.
Yoğun iş hayatında bulunan kadınların yanı sıra, sürekli bakımlı olmayı seven ve bakımlı olması gereken bir mesleğe sahip olan kadınlar için kalıcı makyaj çok iyi bir kurtarıcı.
Yaşlanmanın belirtilerinden biri olan kaşlarda azalma sorunuyla kalıcı makyaj sayesinde savaşmak mümkün. Aynı zamanda çeşitli hastalıklar yüzünden kaşı dökülenler veya kaşının bir bölgesinde yara olan ve kaşı çıkmayanlar da kalıcı makyajdan yararlanabiliyorlar.
Dudaklarını dolgun veya daha ince göstermek için kalıcı makyaj doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda istenen renkte yapılan kalıcı makyaj uygulamasıyla dudaklarda ruj tazeleme dönemi de kapanıyor.
Estetik ameliyatlar sonrasında oluşan dikiş izlerini de kalıcı makyaj uygulamasıyla kapatmak mümkün olmaktadır.