Karın Germe Ameliyatı | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Hakkında

Abdominoplasti veya karın germe ameliyatı, gebeliği takiben gevşek kasları sıkıştırmak için veya kitle kaybı sonrası yağdan ve ekstra gevşek cildi karından çıkarmak için kozmetik veya rekonstrüktif cerrahi yöntemidir. Çoğu vakada, zayıflamış veya ayrılmış kasları sıkılaştırır, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur, mesane fonksiyonunu iyileştirir, fazla cildin neden olduğu kaşıntı ve cilt enfeksiyonlarını azaltır ve karın şeklini değiştirerek daha sıkı ve pürüzsüz bir profil oluşturur.
Abdominoplasti, kilo verme veya egzersiz yerine geçmez. Ameliyatsız, sağlıklı beslenme ve egzersiz yoluyla daha düz bir karnın elde edilmesi mümkün olabilir, ancak her zaman değil. Abdominoplasti’yi seçmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli konular vardır;
Bir abdominoplasti sonucu kalıcı olarak kabul edilir. Bununla birlikte, ameliyat sonrası kilonuzdaki önemli değişiklikler, bu durumu değiştirebilir. Ağır kilo kaybı veya gelecekte hamilelik planlıyorsanız, ameliyatı erteleyin.
Sigara içenler herhangi bir cerrahide komplikasyon riski altındadırlar. Ameliyat geçirme konusunda ciddiyseniz, sigarayı bırakmaya çalışmalısınız.
İki tip abdominoplasti vardır;
Tam abdominoplasti – Fazla cildi temizler ve göbek de dahil olmak üzere tüm karın bölgesindeki kasları sıkar.
Mini abdominoplasti – Göbeğin altındaki fazla cildi temizler ve sadece alt karın kaslarını sıkar.
Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın uzunluğu ameliyatın derecesine bağlıdır, ancak üç saate kadar sürebilir.
Genel olarak, tam abdominoplasti şunları içerir;
Cerrah, bir kalçadan diğerine uzanan kasık çizgisi yakınında yatay, kavisli bir insizyon (kesik) yapar.
Cilt ve yağ dokusu altta yatan dokudan kaldırılır.
Cerrah dikiş atar ve gevşek veya ayrı abdominal kasları sıkılaştırır.
Aşırı yağ alınır.
Fazla cilt kesilir.
Göbeğin yeri değiştirilir.