Lazer Epilasyon Sonrası Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Lazer Epilasyon Sonrası Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lazer epilasyon ciltteki istenmeyen tüylerden kurtulmak için neredeyse istenen her bölgeye uygulanan bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber lazer yöntemleri de gelişmiş ve artık daha etkili sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Lazer epilasyon ile belirlenen seans sonrasında tüylerinize bir daha hiç görmemek üzere veda edebilirsiniz. Ancak lazer epilasyon uygulamasının uzman eller tarafından yapılması son derece önemlidir. Cilt ve kıl tipine uygun olarak lazer enerjisinin seçilmesi ve buna uygun olarak uygulamanın yapılması gerekmektedir.
Bazı insanların cildi dışarıdan yapılan müdahalelere karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilmektedir. Ancak bu çok az görülmektedir. Lazer epilasyonun vücuda hiçbir zararı olmaması nedeniyle son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. lazer epilasyon uygulamasında cilde göre ayarlanan ışınlar belirlenen bölgedeki kıl köklerine odaklanır ve atış yapılır. Bu sayede kıl köklerinin güçsüzleşmesi ve son olarak da tamamen yok olması sağlanır. Lazer epilasyon sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu kadar uygulama sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.
Lazer epilasyon sonrası bakımda dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;
Lazer epilasyon sonrasında ciltte kızarıklık ve şişmeler olması normaldir. Bu durum 1-2 saat içinde, daha hassas bir cilde sahip olanlarda ise 1-2 gün içinde ortadan kaybolacaktır. Ancak bu esnada bölgeyle oynanamaması ve dokunulmaması gerekmektedir.
Tedavinin ardından tüyleriniz kendiliğinden döküleceği için herhangi bir işlem uygulamamalısınız.
Lazer epilasyon yapılan bölgenin kuruması nedeniyle bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bölgeye kurutucu sabunlar kullanılmaması önerilir.
Özellikle yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulamalarında güneşten korunmak çok önemlidir. Aksi halde yüzünüzde istenmeyen yanık lekeleri kalabilir. Bunun için güneş kremi, şapka veya gözlük gibi ekipmanlar tercih edilebilir.
Lazer epilasyon uygulaması sonrasında cildinizi tahriş edebilecek durumlardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.
Lazer epilasyon seanslarının arasında en az 20 gün olması gerektiğini unutmamanız gerekir.