Mavi Işık Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Mavi Işık Tedavisi

Toplumun cilt sorunlarının başında gelen akne ergenlik yıllarında oluşmaya başlamakta ve yıllar geçtikçe ya artmakta ya da kalıcı olmaktadır. Ergenliğin bitmesinin ardından ciltteki akneler kuruyarak yok olabilir. Ancak herkes bu kadar şanslı değildir. Hatırı sayılır bir kitle ergenlikten çoktan çıkmasına rağmen aknelerinin olmasından ve akne izlerinden çok şikayetçidir. Akneler için birçok tedavi yolu bulunsa da en doğru tedavi kişinin kendisini tanıyarak bulabileceği tedavi yolu olacaktır.

 

Mavi ışık tedavisi LED tedavisinin bir koludur ve akne tedavisinde kullanılmaktadır. Her ışık renginin farklı dalga boyları  vardır. Mavi ışık tedavisinde derideki bakteriler ortadan kaldırılmakta ve akne tedavisinde kullanılmaktadır. Akne tedavisinde önemli olan erken müdahaledir. Geç kalınmış bir akne tedavisi kişiyi çok zorlayacak ve mükemmel sonuç almasını engelleyecektir. Oysa ki aknelerin aktif olduğu dönemde mavi ışık tedavisinin uygulanması hem aknenin oluşumunu azaltacak hem de iz kalmamasını sağlayacaktır.

 

Günümüzde akne tedavisi için çeşitli ilaçlar kullanılmakta ve güzellik merkezlerinde birçok yöntem uygulanmaktadır. Ancak ilaç kullanmak istemeyen veya tedaviye dirençli olan hastalar mavi ışık tedavisi ile aknelerinden kurtulabilirler. Mavi ışık tedavisinin uygulaması da gayet basittir. Hasta ışık kaynağının altında belirtilen süre boyunca dinlenmekte ve bu sürede cilde ışın almaktadır. Hiçbir acı ve ağrı hissedilmeyen birkaç dakikalık bu yöntemde tedavinin olumlu sonuçlanabilmesi içim 4-12 seanslık uygulamalar yapılmaktadır.

Mavi ışık tedavisinin ardından günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür. Ancak mutlaka güneş koruyucunun cilde sürülmesi gerekmekte ve dışarıya bu şekilde çıkılması önerilmektedir.