Meme Büyütme Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Meme Büyütme Estetiği

Bir meme büyütme estetiği, hastanın göğüslerinin mevcut boyut ve hacmini arttırmak için yapılır. Bu işlem için iyi bir aday şu endişelerden bir veya daha fazlasına sahiptir;
Göğüs boyutuyla ilgili memnuniyetsizlik: Birçok hasta, genç erişkin yaştan başlayarak göğüs boyutlarından memnun değildir. Meme büyütme ameliyatı için doğru yaş yoktur. Bireye, kişisel tercihlerine ve kararlarına bağlıdır.
Göğüs boyutunda / hacminde değişiklik: Çoğu hasta, çocuk sahibi olduktan sonra göğüs hacminde bir kayıp yaşar ya da göğüslerinin eskisi kadar sıkı olmadığını fark edebilirler. Ayrıca, bu önemli bir kilo kaybı veya yaştan da kaynaklanabilir.
Asimetri: Bu sorun birçok kadında görülür ve simetrik göğüsler elde etmek için meme büyütme ameliyatı ile düzeltilebilir.
Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2 saat sürer. Areola’nın alt kenarında küçük bir kesi yapılır. Bu en uygun alandır; çünkü insizyon çok iyi iyileşir ve yara izi gelecek zamanda neredeyse görünmez olur. Göğüs implantı pektoralis büyük kasının altına yerleştirilir. Kişisel tercihinize bağlı olarak, bir silikon jel veya salin implant kullanılabilir.
Çoğu hasta meme büyütme ameliyatı sonrasında yorgun uyanır. Sıkıştırma bandajına sarılmış olacaksınız ve reçeteli ağrı kesici ilaçlarla hafifletilen hafif ile orta dereceli ağrı hissedebilirsiniz. Genel olarak, hastalar ameliyatlarının beklenenden daha az acı verici olduğunu ve 4-5 gün sonra ağrı kesicilerinin bırakılabileceğini düşünüyorlar.
Göğüslerin özellikle ameliyattan hemen sonra çok sıkı hissetmek normaldir, bu iyileşme sürecinde yavaş yavaş azalacaktır. Yaklaşık bir ile iki hafta sonra, implantlarınız uygun konumlarına yerleşmeli ve rahatça hareket etmelidir. Bu süreç belirli hastalarda daha uzun sürebilir.
Çoğu hasta, ameliyattan 4-5 gün sonra hafif yerleşik bir işe geri döner. Faaliyetleriniz, kaldırma veya herhangi bir zorlamayı gerektirmeyecek şekilde iki haftalık bir süreyle sınırlandırılacaktır. Bu kısıtlamalara ilişkin ameliyat sonrası randevularınız sırasında size bilgi verilecektir. İyileşme süreci hastadan hastaya değişiklik gösterir ve etkinlik seviyesine bireysel olarak karar verilir.