Meme Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Meme Estetiği

Göğüslerde uygulanan kozmetik cerrahi için üç genel kategori vardır. Bunlar meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme işlemleridir.

Meme Büyütme

Meme büyütme işlemi, bir kadının göğüslerinin görünümünü, boyutunu ve konturunu arttırmak için yapılır. Kadınlar çeşitli nedenlerle meme büyütme işlemini düşünmektedir. Bazı kadınlar göğüslerinin çok küçük olduğunu hissediyorlar. Aynı zamanda hamilelik sonrasında göğüslerin küçülüp sarkması nedeniyle de meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
Meme büyütme işlemi, bir göğüs kası altında veya bir göğüs kası üzerine yerleştirilebilen implantlarla yapılır. Kesi koltuk altı, meme çevresindeki bölge veya meme altına yerleştirilebilir.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, boyun ağrısı , sırt ağrısı ve göğüslerin ağırlığına bağlı hissizlik veya zayıflık gibi önemli rahatsızlıklar yaşayan büyük göğüslü kadınlarda sıklıkla kullanılır. Bu işlem sırasında fazla cilt, yağ ve göğüs dokusu alınır. Meme küçültmeden sonra, çoğu kadın büyük boyutlu göğüslerin neden olduğu semptomlardan kurtulur.

Meme Dikleştirme

Bazı kadınlarda cilt güçlü değildir ya da göğsün ağırlığını destekleyecek kadar esnek değildir, göğüslerin sarkmasına neden olur. Bu duruma pitoz denir, göğüs dokusuna kıyasla çok fazla cilt vardır. Göğsü kaldırmak için fazla cildi çıkarmanız gerekir. Bu gibi bir durumda fazla doku alınarak meme yeni bir konuma getirilir ve dikleştirilir. Böylelikle hasta sarkmış görğüslerinden kurtulmuş olur ve bu işlemle beraber meme küçültme ameliyatı da yapılabildiği için sıklıkla tercih edilir.