Meme Küçültme Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Meme Küçültme Estetiği

Boyun ağrısı, sırt ağrısı veya diğer fiziksel belirtilere neden olan orantısız olarak büyük göğüsleriniz varsa meme küçültme ameliyatı yaptırmayı düşünüyor olabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatı geçiren kadınların çoğu sonuçlardan çok memnundur. Jinekomasti (erkek göğüslerinin anormal şekilde büyümesi) gibi sorunları olan erkekler de meme küçültme ameliyatı yaptırabilir. Büyük bir ameliyat olduğu için yararları, potansiyel komplikasyonları ve iyileşmeyle ilgili olanları bilmeniz gerekir.
Meme küçültme ameliyatından önce, cerrahınıza danışacaksınız. Cerrahınız ayrıca ailenin tıbbi geçmişi hakkında sorular soracaktır. Cerrahınızla tıbbi geçmişiniz hakkında ve neden bir meme küçültme ameliyatı isteğiniz konusunda tamamen açık olun. Göğüslerinizle ilgili olarak ele aldığınız duygusal sorunları, göğüslerinizin fiziksel olarak sizi nasıl hissettirdiğini ve sahip olduğunuz fiziksel koşulları tartışmaya hazır olun.
Düzgün bir iyileşme sağlamak için iyi fiziksel şekle sahip olmanız gerekir, bu nedenle meme küçültme ameliyatından önce ve sonra cerrahınızın talimatlarını takip edin. Ameliyattan önce, iyileşmek için evinizi hazırlamanız gerekir. Ayrıca hastaneden çıkacağınız zaman, birisinin sizi evinize götürüp, en azından ilk gece boyunca yanında kalmasını önceden planlamalısınız.
Kişisel durumunuza bağlı olarak meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Meme küçültme ameliyatı iki ile beş saat arasında bazen daha uzun sürer. Cerrahınız göğüs ucunun etrafında bir anahtar deliği şeklinde meme başından aşağıya doğru kesik yapacaktır. Daha sonra göğüslerinizden ekstra cilt, doku ve yağ çıkartılacak ve meme başınızın konumunu değiştirecektir. Cerrahınız drenaj tüplerini kullanabilir ve göğüslerinizi dikip özel bir gazlı bezle sarabilir. Ayrıca bir cerrahi sutyen takmanız gerekebilir.