Mezoterapi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Mezoterapi

Cilt birçok faktörden etkilenen en narin organlarımızdan biridir. Özellikle yıllar geçtikçe ve cilt yavaş yavaş canlılığını yitirmeye başladığında aynaya baktığımız zaman zamanı geri almak istememiz çok da normal görünüyor. Ancak günümüz teknoloji ve gelişimleriyle beraber zamanı geriye almak kadar değerli uygulamalardan yararlanabilmek nimet sayılıyor. Bu nimetlerden biri de mezoterapi uygulamasıdır. Bir anti-aging uygulaması olan mezoterapi iğneli işlemlerden biridir. Birçok durum için uygulanması mümkün olan mezoterapi ile cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler cilde doğrudan enjekte edilmekte ve böylelikle etkisi en üst düzeye çıkmaktadır.

Cildin bakımı için kullanılan ilaçlar veya kremler işe yarasa da hem vücut tarafından emilimleri zor olmakta hem de kullanılan ilaçlar bir yeri tedavi ederken organlara zarar verebilmektedir. Mezoterapi uygulamasında ise söz konusu problem için gerekli olan vitamin ve mineraller iğne yolu ile derinin kendisine uygulanmakta ve bu şekilde maksimum sonuç elde edilmektedir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI

Mezoterapi uygulamasında tedavi edilecek duruma bağlı olarak seçilen vitamin ve mineraller bölgelere çok ince iğne uçları ile uygulanmaktadır. Hissedilen ağrı çok az düzeydedir. Tedavi tek seans olabilmekle beraber birden fazla seans da gerekli olabilir. Bu kişinin probleminin derecesine göre değişmektedir. Mezoterapi tedavisinde A, C, E vitaminleri, ççinko, bakır, selenyum, organik silikon ve organik slika gibi vitamin ve minerallere ihtiyaç duyulmaktadır.

 

MEZOTERAPİ VE LEKE

Özellikle çok sık rahatsız olunan güneş lekeleri, sivilce izleri, akne lekeleri ve gebelik lekesi gibi hoş görünmeyen sorunlarda mezoterapi uygulaması ile istenen sonuçlar alınmaktadır. Uygulama esnasında lekelere etki etmesi için C vitamini kullanılmakta, böylelikle cildin beslenmesi de sağlanmaktadır. Ancak mezoterapi bir leke tedavisi işlemi değildir. Sadece lekeleri daha iyi hale getirme özelliğinden faydalanmak mümkündür.

 

MEZOTERAPİ VE CİLT GENÇLEŞTİRME

Mezoterapi tedavisinde kullanılan karışımlar cildin daha genç ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş olan cilde verilen kolejenlerle cildin daha esnek olması sağlanmakta ve böylelikle ciltte gençleşme ortaya çıkmaktadır.

 

MEZOTERAPİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ

Mezoterapi bölgesel olarak uygulanabildiği için birçok bölgedeki sorunları gidermede etkilidir. Saç dökülmesi gibi sorunlarda da mezoterapi tedavisinden yararlanmak mümkündür. Mezoterapi ile dökülen saçların yerine daha canlı ve güçlü saçların çıkması sağlanmaktadır.