Örümcek Ağı Estetiği | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinen Örümcek Ağı İp Askısı, cerrahi işlem gerektirmeyen bir estetik yöntemidir. Yüz bölgesinde oluşan sarkmalardan kurtulmak ve yüze doğal bir şekilde gerginlik kazandırmak için geliştirilmiş Örümcek Ağı Estetiği kliniğimizde sunulan cilt germe işlemleri arasında en yenisi ve en uzun süre etkilisidir.
Problemli bölgeye uygulanan lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulması sağlanarak hastanın işlem boyunca duyacağı rahatsızlık minimuma indirilmektedir. Uygulama lokal anesteziyle yapıldığından uzun bir iyileşme süreci de gerektirmemektedir, bu nedenle uzun iyileşme süreci gerektiren cerrahi operasyonlara tercih edilmektedir. Örümcek Ağı Estetiği için özel olarak geliştirilmiş, poliproplen adı verilen ve insan dokusuyla tamamen uyumlu ipliklerin ince iğneler yardımıyla deri altına yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında minik kızarıklıklar haricinde herhangi bir morarma veya yara izi oluşmamaktadır. Ancak işlem sonrasında bir süre yüz üzerine yatılmasından ve abartılı mimik kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Uygulamanın etki süresi, hastanın yaşlanma hızına bağlı olarak, 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir. Örümcek Ağı Estetiği sayesinde yüzünüzde oluşmuş sarkmalardan kurtulabilir, gergin, dolgun ve gencecik bir görünümün keyfini sürebilirsiniz.
Örümcek Ağı Estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve kendi değişiminizi başlatmak için bir an önce kliniğimizle iletişime geçin!