PRP | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

PRP

PRP

Daha yaygın olarak bilinen Trombositten Zengin Plazma (PRP), son birkaç yıldır estetik tıpta giderek daha fazla kullanılmaktadır. PRP, kan içinde tipik olarak bulunanlardan çok daha fazla platelete sahip plazadır. Yüksek kaliteli bir PRP sistemi trombositleri, kandaki olağan dışı durumdan 6-10 kat daha fazla konsantre olabilir. Hastadan kan alınır ve daha sonra yüksek hızda dönmesi için bir santrifüje yerleştirilir. Bu trombosit açısından zengin plazmanın kandan ayrılmasını sağlar. Daha sonra PRP etkilenen bölgeye enjekte edilir. PRP, vücudunuzdaki iyileşme hızını hızlandırabilir ve teşvik edebilir.

Trombosit bakımından zengin plazma çok küçük iğnelerle uygun bölgelere enjekte edilir ve yüksek platelet konsantrasyonu yeni kollajen büyümesini uyarır, cilt dokusunu canlandırır ve doğal olarak pürüzsüz ve sıkı bir cilde neden olur. PRP tedavisi ile kırışıklardan kurtulur ve pürüzsüz bir cilde sahip olarak renk tonu eşitsizliklerinin azaldığını görürsünüz. PRP enjeksiyon tedavileri, genel iyileştirme ve doğal görünümleri nedeniyle tercih edilen bir yüz gençleştirme yöntemi haline geliyor.

Yara izi ve kırışıklık izlerinin görünümünü en aza indirmek için PRP ile mikron iğneleme yapılmaktadır. Mikron iğnelemenin kullanımı, kollajen sentezini başlatmaktır. Kullanılan iğneler o kadar incedir ki doku hasarı neredeyse yoktur. Elektrik sinyalleriyle iletilen “sinir uyarısı”, hücrelere büyüme sinyalleri göndererek iyileşme sürecinin başlamasını tetikler.

PRP tedavileri tüm cilt tiplerinde ve tonlarda kullanılabilir.

İlk 12-24 saat içinde şişme, morarma ve kızarıklık oluşabilir.

Hastalar, 3 hafta içerisinde cilt dokusundaki ve tondaki iyileşmeyi fark eder.

PRP aynı zamanda saç dökülmesi için de kullanılmaktadır. PRP, kan dolaşımını arttırarak ve gerekli besinleri temin ederek saç folikülünün büyümesini harekete geçirir. Saç dökülmesi olan bölgelerde PRP kafa derisine enjekte edilir veya bir dermaroller  tedavisi yapıldıktan sonra kafa derisi üzerine masajla yedirilebilir. Tedavi sadece saç oluşmasını teşvik etmekle kalmaz aynı zamanda kıl foliküllerini güçlendirir. İnce saçlı olanlar, erkek tipi saç dökülmesine sahip kadınlar, bu tedavilerin tümünden faydalanabilir.