Ultrason ile Ağrı Tedavisi | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Ultrason ile Ağrı Tedavisi

Bir ses enerjisi olan ultrason yaygın olarak vücut içerisindeki hastalıkların tespit edilmesinde kullanılır. Ancak son yıllarda ultrason teknolojisi yalnızca hastalıkları tespit etmekte değil, bunların tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Ses dalgalarının freakanslarının belirlenmesiyle mekanik basınç dalgaları yaratan ultrason cihazı, uygulandığı bölgeyi ısıtarak ağrı giderici bir etki yaptığından dolayı artık fizik tedavilerde de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.
Tedavide uygulanacak ultrason şiddeti tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne, problemin türüne ve vücut yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer birden çok bölgeye ağrı tedavisi yapılması gerekiyorsa her bölge teker teker ele alınmaktadır. Tedavide öncelikle ağrılı bölgeye bir jel sürülerek ultrason uygulaması sırasında cildin tahriş olması engellenir, bu sayede son derece ağrısız ve acısız, tamamen rahat bir uygulama yapılmaktadır. Ultrason başlığı belirli bir frekansa sabitlendikten sonra dairesel veya çizgisel hareketlerle ağrılı bölgede gezdirilerek tedavi gerçekleştirilir. Ultrason dalgalarının vücut tarafından emilmesi ısı ortaya çıkaracaktır, bu ısı etkisi yağ ve kas dokularının ara yüzeylerine etki etmektedir. Dokulardaki bu ısı artımı hücre aktivasyonu sağlamaktadır. Ultrason uygulanan bölgelerde bağ dokunun yumuşaması sağlanarak ağrıların ortadan kaldırılması hedeflenir. Ultrason ile ağrı tedavisi vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir.
Eğer siz de bitmek bilmeyen ağrılarınızdan şikayetçiyseniz kliniğimizle iletişime geçerek uzmanlarımızdan bir randevu alın ve bir an önce ağrı tedavinize başlayın.