Vajen Daraltma Ameliyatı | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Vajen Daraltma Ameliyatı

Vajen daraltma ameliyatı genelde vajinoplasti, labioplasti veya vulvaplasty işlemlerini bir araya getirir. Kadınlar için giderek daha popüler bir seçenek haline gelmiştir. Doğumdan sonra yeniden kontüzyon yapmak, yaşlanma veya genital yapılarda yaralanmalar gibi sorunlar yaşayan kadınlar için vajinal gençleştirme kendine güven ve konfor artışı sunar. Vajinal bölgede gevşeme olursa cinsel ilişkinizde de bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.
Vajen daraltma ameliyatı ile vajinanız ve onu çevreleyen kaslarınız, gençliğinizde veya gebelik öncesi duruma neredeyse geri dönecektir. Yeniden şekillendirilmiş, düzeltilmiş bir vajina kendinize güveninizi artırabilir. Bikini veya külot gibi kıyafetler giymek konusunda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Aşağıda, vajen daraltma ameliyatını düşünmek isteyebileceğiniz bazı ortak nedenler bulunmaktadır;

  • Vajinal yapınız kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle sarkıyor ve daha gevşek hale geldi.
  • Daha önceki genital ameliyatların sonucu olarak yara izi rahatsızlığınız var.
  • Stres inkontinansınız var
  • Genel sağlığınız iyi ise, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentiler varsa, büyük olasılıkla bu işlem için iyi bir adaydınız.
  • Doğal yaşlanma, doğum veya kalıtsal bir durum, bir kadının vajinal gençleşmeye yönelmesine neden olabilir. Sonuçlar uzun ömürlüdür ve belirli çeşit giysileri giyerken, egzersiz yaparken ve seks sırasında daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.
  • Vajen daraltma ameliyatında sarkan gevşek doku çıkarılır ve vajinal kaslar sıkılarak güzel bir görünüm oluşturulduktan sonra insizyonlar dikilerek işlem tamamlanır.