Vitamin Enjeksiyonu | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Vitamin Enjeksiyonu

Vitamin Enjeksiyonu

Estetik uygulamaların gün geçtikçe gelişmesi yaşlanmanın istenmeyen etkilerinden kurtulmayı sağlamaktadır. Çoğu estetik uygulama yaşlanmanın beraberinde getirdiği sorunları çözümlemektedir. Son zamanlarda sıklıkla uygulanan yöntemlerden biri olan vitamin enjeksiyonları ile de yaşlanmaya dur demek mümkün. Vitamin enjeksiyonu uygulaması ile yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma etkileri yok edilmektedir. vitamin enjeksiyonu uygulaması beraberinde gerginleşmeyi getirerek cildin daha genç görünmesini sağlar.

Vitamin enjeksiyonu uygulaması herkes için uygun bir işlemdir. Yüz ve boyun bölgesinde uygulanan bu yöntemle cilt tipi veya yaş kriteri olmaksızın daha genç görünebilirsiniz. Vitamin enjeksiyonları cildin kaybettiği, gençlik, parlaklık ve gerginliği yerine getirmek için kullanılmaktadır. Birden fazla seans şeklinde uygulanabilen vitamin enjeksiyonu işleminde seans sayısı kişinin cildine ve sorunlarının derinliğine bağlı olarak belirlenmektedir. Kişiye özel bir tedavi seçeneği olarak da düşünülmesi mümkün olan vitamin enjeksiyonu uygulamasında lokal anestezi veya bölgeyi uyuşturucu etkiye sahip ilaçlar kullanılabilir.

Vitamin enjeksiyonu uygulaması cilt için haftada 1 kez olmak üzere 8 hafta boyunca düzenli bir şekilde gerçekleştirilirse etkileri en üst düzeyde olacak ve ilk uygulamanın ardından bile etkisi kolaylıkla görülebilecektir. Uygulamanın hemen ardından kişi günlük yaşantısına dönmekte ve herhangi bir zaman kaybı yaşamamaktadır. Vitamin enjeksiyonu tedavisinin cilde etkileri şu şekildedir;

Cilt yapısında oluşan yaşlanmaya bağlı etkileri azaltır, cildin en üst tabakasının yenilenmesini sağlar.

Yaşlanmayla beraber ciltte azalmaya başlayan kollajen ve hyaluronik asit içeriğini dengeleyerek cildin daha genç görünmesini sağlar.

Enjeksiyonun içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde cilt gerekli tüm besinleri alır, canlanır ve aynı zamanda nemlenerek daha parlak bir görünüme kavuşur.

Yaşlanmayı geciktirici etkiler göstererek uzun süreli istenen etkiyi sağlar.