Yaşlanma ve Göz Altı Torbaları | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Yaşlanma ve Göz Altı Torbaları

Yaşlanma ve Göz Altı Torbaları

Göz altı torbaları herkesi mutsuz eden sıkıcı bir durumdur. Ancak göz altı torbalarının nedenini anlamak onu tedavi edebilmenin de ilk adımıdır. Göz altı torbalarının ana nedenlerinden biri yaşlanmadır. Yaşlılıkla beraber cilt sarkmaya başlar ve böylelikle su tutan göz altı torbaları oluşur.

Kalıtım, yaşla birlikte başka bir göz altı torbası nedeni olabilir.  Altta yatan nedeni tedavi edemediğiniz halde, kaliteli bir kapatıcı ve canlandırıcı krem ile göz altı torbalarını gizlemek mümkündür. Ancak yaşlanma daha da ilerledikçe bunlar çok basit çözümler olacak ve kalıcılığı beraberinde getirmeyecektir.

Yaşlılığın getirdiği göz altı torbaları kalitesiz uyku süresi ile birleşince daha da katlanmaz bir hal alabilir. Az saatlerde uyumak veya uykusuz kalmak göz altı torbalarının sabah uyandığınızda daha kötü görünmesini sağlar. Çünkü dolaşım sistemi, uyurken daha yavaş hareket eder, gözlerin altında fazla sıvı biriktirir. Dinlendirilmemiş bir vücut veya stresli bir vücut, dolaşım sisteminizin göz altı torbalarını daha belirgin hale getirmesine neden olabilir. Sabah göz torbaları veya şişlik normaldir, ancak gün boyunca görülmeye devam eden göz altı torbaları, vücudunuzun daha fazla uykuya ihtiyacı olduğunun bir işareti olabilir.

Elbette bu konuda ne yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Hepimiz daha fazla uyumalı ve hayatımızdaki stresi ortadan kaldırmalıyız. Diğer ek müdahaleler şunlardır;

Gözlerin üzerine soğuk kompres yapmayı deneyin. Bu, şişmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Uyurken başınızı kaldırın ve yer çekiminin, sıvı birikimini önlemesine izin verin.

Alkol, kahve, beyaz şeker, kızarmış yiyecekler, beyaz un ve tuz gibi sıvı tutmayı teşvik eden yiyecek ve içeceklerden kaçının.

Tüm bunlar işe yaramazsa ek tedavi seçenekleri gerekebilir. Bu konuda son teknoloji olan agnes göz altı torba alma tedavisi son derece etkilidir. Radyofrekans enerjisini kullanan bu tedavi ile mikro iğneler kollajen dokuyu uyarır ve bu da göz altı torbalarının sıkılaşarak görünmez hale gelmesine yardımcı olur.