Yaz Aknelerini Önlemek İçin İpuçları | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Yaz Aknelerini Önlemek İçin İpuçları

Yaz Aknelerini Önlemek İçin İpuçları

Yaz aylarında cildimize yılın geri kalan kısmından daha fazla özen göstermeye çalışırız. Doğal olarak, sağlıklı, parlayan ve lekesiz bir cildin olması en iyisidir. Ancak, yaz aylarında cildin bakımı doğru yapılmalı ve yaz akneleriyle başa çıkılmalıdır. Bunu salayacak birkaç ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Çoğu kadın, yüzlerinde, sırtlarında, göğüslerinde ve hatta plajda güneşe maruz kalma nedeniyle kalçalarında da yaz sivilceleri ile uğraşmaya eğilimlidir. Birçok kadın genellikle komedojenik ve yağlı güneş kremi kullanır. Bu, daha sonra P.Acnes bakterileri için üreme alanı haline gelen deri gözeneklerini tıkar. Ayrıca aşırı eğilimi olan insanlar yaz sivilcelerine yakalanma konusunda daha fazla risk altındadır. Doğrudan güneş maruziyeti, güneşin sert UV ışınları cildi tahriş eder ve sorunu daha da ağırlaştırır.

Aknejenik Yiyeceklerden Kaçının

Yaz sıcağı, bizi dondurma, şekerli içeceklere yaklaştırmaktadır. Aşırı şeker tüketimi ve sivilce arasındaki bağlantı henüz kanıtlanmamış olsa da, bu gıdalardan kaçınmak en iyisidir. Rafine karbonhidrat özellikle yaz aknesi için en kötü besinlerdendir ve çikolata, ekmek, kek, kızarmış gıdalarda bulunur. Bazı deniz ürünlerinin sivilce oluşumuna neden olduğu bilinmektedir.

Kabızlığı Önleyen Besinleri Tercih Edin

Yetişkinlerde sivilce genellikle boşaltım sisteminin normal bir şekilde işlev görmediğinin bir işaretidir. Bu nedenle kabızlığa neden olan gıdalara dikkat edin. Beslenmenizde meyve, sebze gibi lif bakımından zengin gıdaları deneyin.  Yağlı yiyeceklerden kaçının ve kırmızı et tüketimini azaltmaya çalışın. Bunun yerine yaz aylarında sivilceleri önlemek için haşlanmış veya buğulanmış gıdalar seçin.

Yaz sivilcelerinin yanı sıra normal hayatta da sivilce sorunu yaşıyorsanız o halde tedavi şart olabilir. Agnes akne tedavisi ile aknelere sonsuza kadar elveda diyebilirsiniz. Kullandığı ranyofrekans enerjisi ile aknelerin oluşmasını sağlayan mikrobu öldüren bu tedavi akneden kurtulmak için en yeni tedavi yöntemlerinden biridir.