Yaz Gelirken Terlemeye Kalıcı Çözüm! | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Yaz Gelirken Terlemeye Kalıcı Çözüm!

Yaz aylarının en büyük kâbuslarından biri şüphesiz fazla ter. Sıcak havalarda yapılan aktivitelerin kısıtlanmasının yanı sıra giyilecek kıyafetlerin rengine kadar günlük hayata büyük ölçüde etki edebilecek bir sorun olan fazla terleme, uzun yıllar kalıcı çözümü olmayan bir problem olarak görüldü. Fazla terlemenin birçok nedeni olabiliyor, bunların en başında da elbette hormonlar var. Yıllar boyunca doktorlar fazla terlemeyle mücadele etmek için hormon ilaçlarının yanında birçok yol denediler, ancak sürekli olarak işlem gerektiren koltuk altı botoksları ve acılı ameliyatlar dışında, kolay ve kalıcı, fazla terlemeye tek seferde etki eden bir çözüm yoktu; ta ki thermi dry teknolojisine kadar.
Thermi dry fazla terlemeyle mücadele yolunda en güvenli, kolay ve acısız yollardan biri, üstelik uzun vadede çok daha hesaplı. Bu son teknoloji tedavide yalnızca koltuk altı bölgesine lokal anestezi uygulanarak ter bezleri radyo frekans yoluyla ısıtılıyor, uygulamanın kolaylığı kadar alınan sonuç da bir o kadar kalıcı oluyor. Thermi dry tedavisinin uygulanmasında son derece küçük ve ince bir delgi kullanılıyor. Uyuşturulan noktaya bu ince delgi giriş yapılıyor ve derinin altındaki ter bezleri kontrollü bir şekilde verilen radyo frekanslarla ısıtılıyor. İşlem sırasında bölgeye verilen ısı delginin ucu yardımıyla düzenli olarak takip ediliyor, bu sayede bölgeye verilen ısının kontrolünü kaybetmek gibi bir sorun söz konusu değil, dolayısıyla işlem son derece güvenli. Tek seferde gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında bölgeye uygulanan bandaj yalnızca önlem amaçlı ve sonraki günlerde hastanın hareketini kesinlikle engellemiyor. Acılı ameliyatlar gerektirmeyen thermi dry tedavisi sonucunda birçok hasta hem iyileşme hızları hem de fazla terlemeye buldukları kalıcı çözümden dolayı oldukça memnunlar.

Thermi dry’la birlikte kavurucu yaz sıcakları geldiğinde terlemeyle başa çıkmak için ne binbir türlü farklı deodorant değiştirmek gerekiyor, ne de sürekli uygulamalarla fiyatları giderek artan geçici uygulamalar. Artık tek bir tedaviyle bütün yazı rahat ve kuru geçirmek mümkün.