Yüz Dolgusu | Clinimed
Nişantaşı: 0850 850 25 63 - Ataşehir : 0850 850 25 63 - 0532 275 11 30 info@clinimed.com.tr
EN TR

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, erkekler ve kadınlar için daha genç bir görünüme kavuşmak için popüler bir yol haline geldi. Burun ve ağız çevresinde çizgileri düzeltmek, dudaklara veya yanaklara hacim vermek ve göz torbalarının düzeltilmesi, son yıllarda yaygın yaşlanma karşıtı teknikler haline gelmiştir. Gördüğümüz gençleşmiş yüzler için dermal dolgu maddelerine çok teşekkür etmeliyiz. Ancak sadece dermal dolgu maddeleri ile yüz dolgusu uygulaması yapılmamaktadır. Peki, siz yüz dolgusu hakkında ne kadar şey biliyorsunuz?

Dolgular, kırışıklıklara, sarkmaya karşı ciltte ve yüzdeki yaşlanmaya karşı en hızlı çözümdür. Kayıp kollajen ve hyalüronik asit dolgu maddelerini yenilemek, cildin kendisinin bağ yapılarını güçlendirir. Bu sonuçlar yirmi dakikadan daha uzun olmayan bir veya iki seansta elde edilir ve bundan sonra hasta normal yaşama geri dönebilir.

Etkileri uzun ama kalıcı değildir. Cilt tipine ve kullanılan maddeye bağlı olarak, genellikle altı ay ile bir yıl arasında sürerler. Bu süreden sonra, malzeme emilir ve etkileri yavaş yavaş ortadan kalkar.

Birkaç yıldır, doğal ya da sentetik dolgu ürünlerinin kullanımı ile yaşlanma belirtileri güzel bir şekilde azalmıştır. Dermal dolgu maddeleri cildin yüzeyinin hemen altındaki yumuşak dokudan yapılır. Sonrasında kullanılan doğal dolgu maddesi binlerce molekül su çekmekte ve bir çizgi veya alanı bu su molekülleri ile sulandırdıktan sonra, dolgu maddesindeki hyalüronik asit yerinde durmaları için onlara bağlanır.

Dolgu uygulaması yaptırırken cerrah seçimi de önemlidir. Tecrübeli bir cerrah seçmeye dikkat etmelisiniz. Dolguların, kazıkları, kırışıklıkları ve yara izlerini iyileştirmek ve hafifletmek için kullanıldığını ve diğer tedavilerle ilişkili olabileceklerini unutmayın. Her şeyi sormayı, tüm sorularınızı yanıtlamayı ve özellikle dolgu malzemesinin kökeni ve özelliklerini kontrol etmeyi unutmayın.